Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği 6. Olağan Genel kurulu İBB Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Genel kurul Divan Başkanlığını Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Mehmet Yiğiner yaptı. Genel Kurulumuza Sn. Mustafa Özkan, İETT Genel Müdürü Sn. Alper Bilgili, İBB Meclis Üyesi Sn. Suat Sarı, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Faik Yılmaz, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Niyazi Göger, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Fahrettin Bilgit, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Başkan yardımcısı Sn. Feyzullah Gündoğdu, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Sn. Eyüp Aksu, İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Sn. Emin Alagöz, Fethiye Şoförler Odası Başkanı Sn. Hayri Topçu, Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Sn. Onur Orhon, Aydın Şoförler Odası Başkanı Sn. Semih Özmeriç ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen delegeler katıldı.

İETT Genel Müdürü Sn. Alper Bilgili yaptığı konuşmada “Özel Halk Otobüsleri şirket ve kooperatifleri ile yeni bir sisteme geçildiğini belirterek, bu sistemin Özel Halk Otobüsleri esnafının kaliteli bir taşımacılık yapması için tüm Türkiye’de örnek olması gerekli.” dedi. İBB Meclis Üyesi Sn. Suat Sarı da yaptığı konuşmada devletin toplu taşımaya destek vermesi gerektiğini söyledi.

Tek liste halinde yapılan yönetim ve denetim kurulları seçimlerinde Başkanımız Sn. Ercan Soydaş güvenoyu alırken yenilenen yönetim ve kurulu listesi de yeni dönem için yetki aldı. Genel kurulun sonunda Başkanımız desteklerinden dolayı delegelere teşekkür etti.

Yönetim Kurulu

1-Ercan Soydaş-Başkan -Ankara

2-Göksel Ovacık-İstanbul

3-Niyazi Göğer-Adana

4-Ahmet Erkan- Kayseri

5-Ramazan Çalan-Bursa

6-Mustafa Kurt-Kocaeli

7-Mustafa Baltacı-Kahramanmaraş

8-Kamil Akbaba-İstanbul

9-Okan Yalçın-Aydın

10-Faruk Daşdöner-İsparta

11-Hakan Giyik-Edirne

12-Hasan Ateş-Çanakkale

13-Adil Evren-İstanbul

 

Denetim Kurulu

1-Hasan Altunkılıç-İstanbul

2-Ayhan Yiğit-Muğla

3-Zeynel Abidinincesu-Mardin

4-Mustafa Güllük-Kastamonu

5-Sabahattin Karakoç-İstanbul