1. TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Sn. Celalettin Güvenç, Başkanımızı Ziyaret Etti

TBMM İçişleri Kom.Bşk. ve Kahramanmaraş Milletvekili Sn. Celalettin Güvenç, Başkanımıza ziyarette bulundular. TBMM bünyesinde çözülebilecek sorunlarımızı bizzat takip ederek sonuca ulaştırmaya gayret eden Sn Başkanımıza teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

2. Yönetim Kurulumuz Sn. İsmet Yılmaz'ı Ziyaret Etti

Yönetim Kurulumuz, TBMM İçişleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin GÜVENÇ, TŞOF Başkan Vekilimiz Sn. Mehmet YİĞİNER ve KESOB Başkanımız Sn. Ahmet KUYBU ile birlikte, TBMM AK Parti Grup Başkanı Sn. İsmet YILMAZ'ı ziyaret ederek, TBMM'de çözülecek taleplerimize ilişkin görüşme yaptılar.

3. Yönetim Kurulumuz Ankara'da Toplandı

Yönetim Kurulumuz, Olağan Genel Kurulumuz sonrası ilk toplantısını Ankara'da yaptı. Artan maliyetler, belediye destekleri, sektörümüzün talepleri ve çözüm önerilerini değerlendiren yöneticilerimiz, bu konularda bir de basın açıklaması yaparak çalışmalarına başladılar.

4. Yönetim Kurulumuz Sn. Süleyman Soylu'yu Ziyaret Etti

Yönetim Kurulumuz, TBMM İçişleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin GÜVENÇ, TŞOF Başkan Vekilimiz Sn. Mehmet YİĞİNER ve KESOB Başkanımız Sn. Ahmet KUYBU ile birlikte T.C. İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman SOYLU'yu ziyaret ettiler. Çözüm için girişimleri nedeniyle kendilerine teşekkür ederiz.

5. Yönetim Kurulumuz Sn. Murat Kurum'u Ziyaret Etti

Yönetim Kurulumuz, TBMM İçişleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin GÜVENÇ, TŞOF Başkan Vekilimiz Sn. Mehmet YİĞİNER ve KESOB Başkanımız Sn. Ahmet KUYBU ile birlikte, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat KURUM'u ziyaret ederek, acil çözüm bekleyen taleplerimizi ve çözüm önerilerini ilettiler.

6. TBMM Bünyesinde Çözülecek Taleplerimize İlişkin Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Yönetim Kurulumuz, TBMM bünyesinde çözülecek taleplerimize ilişkin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Jülide SARIEROĞLU, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Sn Celalettin GÜVENÇ, AK Parti Ankara İl Başkanı Sn. Hakan Han ÖZCAN, TŞOF Genel Başkanımız Sn. Fevzi APAYDIN, TŞOF Genel Başkan Vekilimiz Sn. Mehmet YİĞİNER ve diğer illerden gelen ÖHO oda başkanlarımızla değerlendirme toplantısında bir araya geldiler.

7. 6. Olağan Genel Kurulumuzu Gerçekleştirdik

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği 6. Olağan Genel kurulu İBB Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Genel kurul Divan Başkanlığını Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Mehmet Yiğiner yaptı. Genel Kurulumuza Sn. Mustafa Özkan, İETT Genel Müdürü Sn. Alper Bilgili, İBB Meclis Üyesi Sn. Suat Sarı, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Faik Yılmaz, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Niyazi Göger, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Fahrettin Bilgit, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Başkan yardımcısı Sn. Feyzullah Gündoğdu, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Sn. Eyüp Aksu, İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Sn. Emin Alagöz, Fethiye Şoförler Odası Başkanı Sn. Hayri Topçu, Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Sn. Onur Orhon, Aydın Şoförler Odası Başkanı Sn. Semih Özmeriç ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen delegeler katıldı.

İETT Genel Müdürü Sn. Alper Bilgili yaptığı konuşmada "Özel Halk Otobüsleri şirket ve kooperatifleri ile yeni bir sisteme geçildiğini belirterek, bu sistemin Özel Halk Otobüsleri esnafının kaliteli bir taşımacılık yapması için tüm Türkiye’de örnek olması gerekli." dedi. İBB Meclis Üyesi Sn. Suat Sarı da yaptığı konuşmada devletin toplu taşımaya destek vermesi gerektiğini söyledi.

Tek liste halinde yapılan yönetim ve denetim kurulları seçimlerinde Başkanımız Sn. Ercan Soydaş güvenoyu alırken yenilenen yönetim ve kurulu listesi de yeni dönem için yetki aldı. Genel kurulun sonunda Başkanımız desteklerinden dolayı delegelere teşekkür etti.

Yönetim Kurulu

1-Ercan Soydaş-Başkan -Ankara

2-Göksel Ovacık-İstanbul

3-Niyazi Göğer-Adana

4-Ahmet Erkan- Kayseri

5-Ramazan Çalan-Bursa

6-Mustafa Kurt-Kocaeli

7-Mustafa Baltacı-Kahramanmaraş

8-Kamil Akbaba-İstanbul

9-Okan Yalçın-Aydın

10-Faruk Daşdöner-İsparta

11-Hakan Giyik-Edirne

12-Hasan Ateş-Çanakkale

13-Adil Evren-İstanbul

 

Denetim Kurulu

1-Hasan Altunkılıç-İstanbul

2-Ayhan Yiğit-Muğla

3-Zeynel Abidinincesu-Mardin

4-Mustafa Güllük-Kastamonu

5-Sabahattin Karakoç-İstanbul

8. Busworld 2022 Fuarı Tamamlandı

Busworld 2022 Fuarını  tamamladık.

Devam

03/11/2022

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Sn. Celalettin Güvenç, Başkanımızı Ziyaret Etti

TBMM İçişleri Kom.Bşk. ve Kahramanmaraş Milletvekili Sn. Celalettin Güvenç, Başkanımıza ziyarette bulundular. TBMM bünyesinde çözülebilecek sorunlarımızı bizzat takip ederek sonuca ulaştırmaya gayret eden Sn Başkanımıza teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Devamını Oku
09/06/2022

Yönetim Kurulumuz Sn. İsmet Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Yönetim Kurulumuz, TBMM İçişleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin GÜVENÇ, TŞOF Başkan Vekilimiz Sn. Mehmet YİĞİNER ve KESOB Başkanımız Sn. Ahmet KUYBU ile birlikte, TBMM AK Parti Grup Başkanı Sn. İsmet YILMAZ‘ı ziyaret ederek, TBMM’de çözülecek taleplerimize ilişkin görüşme yaptılar.

Devamını Oku
09/06/2022

Yönetim Kurulumuz Ankara’da Toplandı

Yönetim Kurulumuz, Olağan Genel Kurulumuz sonrası ilk toplantısını Ankara’da yaptı. Artan maliyetler, belediye destekleri, sektörümüzün talepleri ve çözüm önerilerini değerlendiren yöneticilerimiz, bu konularda bir de basın açıklaması yaparak çalışmalarına başladılar.

Devamını Oku
08/06/2022

Yönetim Kurulumuz Sn. Süleyman Soylu’yu Ziyaret Etti

Yönetim Kurulumuz, TBMM İçişleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin GÜVENÇ, TŞOF Başkan Vekilimiz Sn. Mehmet YİĞİNER ve KESOB Başkanımız Sn. Ahmet KUYBU ile birlikte T.C. İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman SOYLU‘yu ziyaret ettiler. Çözüm için girişimleri nedeniyle kendilerine teşekkür ederiz.

Devamını Oku