29°C
ANKARA HAVA DURUMU29°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN 0 (312) 219 84 88

Başkanın Mesajı

- +

Kabul etmeliyiz ki 80’li yıllarda hızlı bir biçimde karşımıza çıkan kentleşme olgusuna toplum olarak hazırlıksız yakalandık. Şehirlerin hızlı ve plansız büyümesi , bunlara bağlı olarak yoğun göç alması, kent kültürünün gelişememesi gibi unsurlar beraberinde birçok konuda olduğu gibi ulaşım ve toplu taşımacılık sektörlerinde de çeşitli sorunlara neden olmuştur.

Biz yönetim olarak ilk önce sorunlarımızı ve hatalarımızı kabul ederek işe başladık. Gelişen ANKARA’mıza
yakışır, topluma duyarlı, kaliteli hizmeti ilke edinen bir yönetim anlayışı geliştirdik. Sadece varolan sorunları çözmekle kalmayıp , kentsel ulaşımın gereklerini yıllar sonra bile karşılayabilecek ciddi projeler geliştirdik. Ve daha birçok yeni projeleri hayata geçirmek için yoğun çaba ve gayret
içerisindeyiz.

Amacımız ‘HAYATI DAHA İYİ TAŞIYABİLMEK İÇİN’ sloganıyla, belediyemize ve kentimize yakışır bir ulaşım hizmeti vermektir.

Ayrıca yukarıda belirttiğimiz bu sorunlara ulusal politikalar ve çözümler üretilmesi gerektiğini düşünerek , yurt çapında faaliyet gösteren yaklaşık 18.000 özel halk otobüsünü kapsayan TÖHOB’un (Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği) kuruluşunda aktif olarak yer aldık.

Bizler çağımızın gereklerini yerine getirerek, Ankara ve Türkiye’deki toplu taşımacılığın olumsuz görünümünü değiştirmekte kararlıyız..

ERCAN SOYDAŞ

BAŞKAN